int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násHildesheim 2X 10.08.2018

Dvě stavby v Hildesheimu,

Katedrála sv. Marie (852-872)

Kostel sv. Michala (1010-1033)

     Rok zapsání 1985

byly již v roce 1985 přidány do seznamu světového dědictví UNESCO: kostel sv. Michaela, jeden z nejkrásnějších raně románských kostelů v Německu a katedrála v Hildesheimu s působivými bronzovými odlitky. 

Kostel sv. Michala byl postaven jako klášterní  biskupem Bernwardem od 1010 do 1022  byl dokončen, oficiálně vysvěcen biskupem Godehardem bylv roce 1033. St. Michaelův kostel je impozantním příkladem románsko-ottonské architektury. Na první pohled si člověk nemůže nevšimnout jasných, geometrických tvarů, které charakterizují vnější vzhled se strohou symetrií.

Katedrála sv. Marie, jedna z nejstarších biskupských kostelů nebo chrámů v Německu, je bazilika rozdělená na tři lodi a postavená z lomového kamene . Klášter, dvoupodlažní tříkřídlá stavba, jejíž vnitřní nádvoří sloužila jako pohřebiště kostela po staletí, přiléhá k hlavní apse. Zde se také nachází legendární 1000 let stará růže se příběhem který se o ní povídá:

 Legenda o růži v apsidě katedrály se vrací k okamžiku nedbalosti ze strany Ludvíka zbožného, který upevnil svatojánskou relikviář na křoví, aby se modlil a pak na to zapomněl. Když se vrátil, aby ji získal, byla pevně propojena s  růžovým křovím. Ludvík zbožný  na tomto místě postavil kapli, místo narození biskupství a město Hildesheim.

Obě budovy jsou vynikajícími příklady románské architektury. Kromě toho symbolizují obrovské tvůrčí schopnosti Bischopu Bernwarda, po němž bylo jmenováno významné období historie umění v Německu, Bernwardovské období.

Do fotogalerie klikni na modrý odkaz níže:

Hildesheim 2X 

m

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ