int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násKlášterní ostrov Reichenau 31.07.2021

 Za krásného slunečného dne podařilo projet na kolech celý nádherný Klášterní ostrov Reichenau. Tři kostely, klášterní budovy a dalších deset budov jsou zapsané do světového kulturního dědictví UNESCO jako kulturní památky mimořádné hodnoty.


Tento ostrov u Bodamského jezera uchovává stopy benediktinského kláštera, založeného v roce 724, který měl pozoruhodný duchovní, intelektuální a umělecký vliv.

Dále jsou zde kiostel Panny Marie a Marka a kostel svatého Petra a Pavla a kostel svatého Jiří, postavené hlavně mezi 9. a 11. stoletím, poskytují panorama raně středověké klášterní architektury ve střední Evropě.


Je to dílo tvůrčího génia člověka, protože soubor tří kostelů na mnišském ostrově představuje výjimečný příklad integrované skupiny středověkých kostelů, které si zachovávají prvky karolínského, ottonského a Salianské architektury.


Po konzultaci s politickou komunitou vypracovala Organizace pro zachování kulturního dědictví vývojový program pro opatrný rozvoj budov s cílem řešit veškerá rizika pro rozvojový tlak, včetně výstavby skleníků, kterých je na ostrově opravdu hodně jak je vidět na přloženém videu. Tento ostrov není nic moc veliký i kdž jsme hodně kličkovali sem tam najeli jsme jen 25 km.

Jsou zde nádherné zákoutí kde můžeme relaxovat a užívat si překrásného místa.
Zde přikládám video z projížky na kolech po ostrově: https://youtu.be/BtJ_TysvB58

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ