int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Weinsberg - Německo

  20.4.2024

  Počasí se nelepší a nelepší, ale to je problém celého Německa, Francie a Česka.

  P4220007

  Je děsná zima a vlastně den ze dne klesla teplota o 20°C. To bylo konkrétně u nás, když jsme byli na výletě na kolech podél kanálu Rýna. Jeden den jsem jela jen v tričku s krátkým rukávem a obligátní sukýnce a druhý den bylo po ránu 5 °C, pršelo a foukal ledový vítr. A to jsem večer konečně uklidila do útrob auta rukavice, teplou šálu, teplé svetry, zateplenou vestu a sbírku silných fuseklí s tím, že přeci už nebudou potřeba. No, a tak jak jsem je večer uklidila, tak jsem je ráno zase vytáhla. To bylo ještě ve Francii, kde 100 km pod Lyonem tedy na jih napadl sníh a mají tam bílo, tak aby v Německu nebyla zima a o zemi České ani nemluvím. Už několik dní nám propršelo, permanentně foukal ledový vítr a vůbec, škoda mluvit.

   P4200009

  Do toho se nám zbláznil operátor a po dvou letech nám snížil poskytování dat z 82 Gb na 30. Paráda. Dneska ráno přišla sms od operátora, že máme vyčerpáno 90 % dat. Bingo! Na týden máme 3 Gb, a tak jsme se rázem ocitli v době před několika lety, kdy jsme složitě hledali volný internet, a nakonec jsme skončili v McDonald’s.

  P4200010

  Domnívali jsme se, že se situace bude s postupující dobou zlepšovat, ale opak je pravdou. Samozřejmě, mohli jsme data víc pošetřit, ale 1Gb na den je opravdu pro nás dva hodně málo. Operátor naláká klienty na dobrý tarif, který po nějaké době náhle zruší.

  P4220002

  Ostatně, klienty už má, ti dále platí paušál a vždy to chvilku trvá, než se naštvaný klient začne poohlížet po konkurenci. A to bude samozřejmě i náš případ. V Čechách nám zůstal neomezený internet, ale v zahraničí máme už právě jen těch 30 Gb.

  P4220004

  Uvidíme, co se na konci prázdnin objeví, jestli se zase nějaký operátor neutrhne ze řetězu, jinak si koupíme satelitní přijímač od Elon Musk, protože to věčné shánění sim karet, stále řešit kolik máme dat mě už přestává bavit.

   P4220006

  Dneska konečně prší jen s přestávkami, občas vidíme i sluníčko a i když je jen 6 °C tak jdu cvičit.

  Img_20240420_143442

  Několik vrstev oblečení, kulicha na kolo, teplé rukavice, je to boj.

  Img_20240420_143501

  Ale stejně mě nakonec vyhnala silná přeháňka. Už aby se počasí drobet umoudřilo.

  Img_1380

  Dneska stojíme na jedinečném stání v Heilbronnu, kde je volná wifi, což je v Německu něco naprosto unikátního.

  Dnešní trasa je: 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ