Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 02.12.2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady jsme dnesHledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Xerta - Španělsko

  29.11.2021

  Xerta je nám asi souzená. Líbí se nám tady a nic nám tu nechybí. Hlavně, máme tu vodu, a to je velmi důležité.

  Pb254898

  Byli jsme si dotankovat plyn, to jsme museli jet až do Amposty, což je poměrně dálka, ale blíž jsme plyn nesehnali. Respektive, blíž nebyla plynová stanice a nákup máme kousek, v Tortose.

  Pb254907

  Takže jsme minulý týden doplnili hlavně plyn a můžeme tu zase pár dnů setrvat.

  Pb294955

  Zdenda je tady spokojený, od oběda rybaří a já jsem taky spokojená, protože když zrovna nějak moc nefouká, tak jsem na sluníčku a čtu si.

  Pb274913

  Zdenda chytil nádherného sumce, ale dali jsme mu svobodu.

  Pb274914

  Škoda, že tu s námi někdo není, protože bychom rybu rádi věnovali, ale není, komu jí darovat a já mám ještě plnou lednici ryb.

  Pb274922

  Sumec měl údajně přes 50 až 60 cm, což je přesně velikost vynikajícího rybího masíčka, ryba ještě není veliká. Takže, tak akorát, ale co naplat, nemá cenu rybu zabíjet, když bychom jí nesnědli, a to by nebylo správné.

   Pb274929

  Dneska Zdenda rybařil a já se vrhla na vánoční výzdobu. Sundala jsem podzim a nahodila zima. Docela jsem si s výzdobou vyhrála.

  Pb294960

  Mám opět vyzdobené všechny okna a samozřejmě i vnitřek našeho autíčka. To máme rádi a jsem ráda, že se to i Zdendovi líbí.

  Pb294967

  Vím, že některým kolegům by takováto výzdoba vadila a svým polovičkám nedovolí dát na stůl ani miniaturní výzdobu, natož něco pověsit do okna.

  Pb294971

  Tak my to máme teď ověšený jako vánoční stromeček, ale jak se říká, „proti gustu žádný dišputát“.

   Pb294976

  A taky jsem po čase pekla. Nejdříve to byly rohlíčky, ty máme rádi a hlavně, došel nám chleba a moje suchary Zdenda zrovna nemusí.

  Pb294934

  Mimochodem, ve Španělsku mají vynikající suchary a v několika druzích.

  Pb294938

  A upekla jsem ještě sváteční meruňkový koláč s drobenkou. Je to dobrota.  

   Pb294943

  Ještě dneska byly dost silné poryvy větru, ale zítra podle předpovědi my měly přijít dva hezké, bezvětrné dny a to se chystáme na výlet na kolech. Via verde del zafán je cílem a jsme zvědavý, jak se tady popasovali s výstavbou cyklostezky ze staré a už dávno nepoužívané železniční tratě. Obvykle takovéto cyklotrasy vedou přes nádherné staré mosty, kamenné tunely, které mají jen vylámané kameny pro vlak, zkrátka, vždy to byl velký zážitek, tak uvidíme, jak to bude tady.

  Pb294946

  Ale předpokládám s ohledem na celkovou výstavbu, to, jaké zde mají nádherné zony akampady se spoustou místa na odpočinek, spoustou grilovacích míst s grily jen si přinést uhlí a můžeme si ugrilovat nedělní oběd, spousta laviček a stolů, několik kohoutů s vodou, abychom si mohli umýt ruce nebo se jen napít, kde je i většinou hrací kout pro malé děti, že i via verde del zafán bude lahůdka. Zona akampada je něco, co u nás vůbec neznáme, teda alespoň se domnívám, protože nikde v Čechách jsme na nic podobného nenarazili, to vůbec neznáme. Španělsko je plné takových to výletních, odpočinkových zón. Nedávno jsme zrovna na jedné takové zóně spali. Vysoko nad krajinou byla takováto veliká zona se spoustou grilů, parkovacích míst a tak dál a tam i s malým kostelíčkem. Nádherné místo, které vysloveně zvalo k víkendovému pikniku.

  Den se s námi rozloučil krásným západem slunce.

  Pb294993

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ