Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 29.11.2020

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Maják Cabo Peňas - Asturia - Španělsko

  27.11.2020

  Museli jsme maličko ubrat jak ve vkládání příspěvků na FB tak i tady, internetu je málo a stále bojujeme s množstvím dat.

  Pb276160

  Několik známých i neznámých kolegů a přátel, kteří jsou s námi skrze stránky a nebo přes FB ve spojení nám doporučovalo pár řešení, ale bohužel. To, co je možné použít na kratší cesty, není pro cestovatele, kteří jsou mimo republiku více jak 3 měsíce a pak k tomu všemu ještě přistupuje cena, za kterou bychom vše pořídili, ale stále to je o pobytu mimo republiku méně jak tři až čtyři měsíce. Všichni naši operátoři se ohánějí nařízením EU, které jim údajně nedovoluje mít delší jak tříměsíční rooming, ale to není pravda. Na nátlak operátorů z doby, kdy EU nařídila snížit cenu datových služeb, umožnila zároveň operátorům roamingové služby omezit na minimální délku 3 měsíců, kterou samozřejmě téměř všichni využívají. Důvod je prostý, jak ukáži na modelové situaci od T mobil. Informace a ceny které zde uvádím jsou 3 dny staré.

  Pb276163

  Domovský Tmobil byl v našem hledáčku zájmu na prvním místě.

  Tarif Permanentní rooming se jako permanentní jen tváří a naprosto mate zákazníky. Permanentní je, světe div se, pouhé čtyři měsíce! Nesmíme být víc jak 4 měsíce v zahraničí a další nepatrná podmínka je, že nesmíme mít více jak 50 % spotřebu dat než v ČR.Cena není tak příšerná 40Gb za 860.- kč se smlouvou na 2 roky. To znamená, že platíme tarif i když ho nepotřebujeme. T mobil je v našich operátorech výjimka, poskytuje rooming 4 měsíce! Což nám bylo několikrát připomenuto. Nicméně, skončí nám 4 měsíce a co dál doktore? Musíme si dokupovat jednotlivé bajtíky. Společně jsme to s operátorem spočítali takto: 1 Mgb účtují 0,11hal – to je skoro zadarmo, ovšem když si spočítáme 1Gb což je 0,11 x 1000 = 111.- Kč takže těch našich 40 Gb vyjde na krásných 4440.- Kč, ale k tomu samozřejmě musíme připočítat paušál 860.- Kč a tím se dostáváme na finální cenu 5300.- za 40 Gb ve 4 měsíci používání tarifu Permanentní rooming od Tmobil. K velké nelibosti operátora, který mi musel cenu odsouhlasit je toto jediná možnost od nich směrem k nám.

  Pb276165

  O2 má nesmírně složitý systém, a i paní na infolince v tom měla drobet hokej. ...............................................

  Omlouváme se všem čtenářům našich stránek, kteří s námi putují za výpadek v příspěvcích. Jakmile budeme mít štěstí na připojení na volnou Wi-Fi síť, hned vše doplním. Tak alespoň pár řádek a jednu, dvě fotky. Celý článek vložíme při nejbližší příležitosti. Musíme maličko pošetřit data.  

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ