Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 06 .06. 2021

klikni na modrý odkaz níže plné funkce pouze v PC mobil ukazuje jen foto

smile

Tady dnes jsme Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Chmelná - Česko

  18.5.2021

  Výfuk, respektive kus výfuku a DPF filtr máme už na cestě a snad se s ním někdy setkáme.

  P5166519

  Ale v tom bych problém neviděla, však ono to nějak dopadne.

  P5166521

  Sklárna PAČINEK GLASS Kunratice u Cvikova, byla zastávkou na našem cyklo výletě a protože výrobky této sklárny jsou naprosto jedinečné, vložila jsem pár obrázků do dalšího textu. 

  http://www.pacinekglass.com/#kristalovychram

  P5156437

  Firmu máme na doporučení a z toho, že se nám filtr někde zatoulá si vrásky až tolik nedělám.

  P5156436

  Máme za sebou očkování. Bylo to docela hektické. Nejdříve jsme se objednali u obvodní lékařky, protože bude mít očkovací látku Janssen, což je jednodávková vakcína a to bychom rádi.

  P5156438

  Jenže první avízovaný termín už proběhl a vakcíny, jak jsme se doslechli obvodní lékaři nemají, tak se ještě objednáváme v Benešovské nemocnici, tam bychom mohli být úspěšnější. Nejdříve nám vůbec nepřišel termín a tak si říkáme, však se na nás někdy řada dostane. Mezi tím nám volá obvodní, abychom honem přijeli, protože má pro nás vakcínu, ale my jsme v Praze. Honem jsme předali Timi, protože jsme zrovna měli hlídání a ujíždíme do Struhařova. Takže ano, máme očkování za sebou a bez dalších komplikací a příznaků. Jen Zdenda se dvě noci zpotil, ale nic dramatického. Tady bych se ráda na maličkou chvilku zastavila. Je s podivem, jak taková věc, jako očkování rozděluje a i dokáže rozdělit lidi, kamarády, sousedy, přátele.

  P5156442

  Osobně si myslím, že je to jen a jen každého věc, jestli a čím se nechat naočkovat. Někdo nesnese ani párátko v nose, někdo je vyloženě proti očkování a někdo, jako my je už od začátku rozhodnut.

  P5156443

  Myslím si, že by měli být lidé maličko tolerantnější vůči sobě a nechat na každém, ať se rozhodne sám a zbytečně neodsuzovat. Po internetu, v médiích běhá tak obrovské množství informací, že se v tom stejně málokdo vyzná. Pokud k tomu přihodím informace od různých portálů, nechci říkat zrovna Fake news, ale je jich hodně. Pak běhají různé zprávy, jako nebudeme ovce a komu tím finančně pomáháme atd, atd.

  P5156446

  Faktem je, že i okolní státy se uchylují k tomu, aby turisti měli očkování, nebo byli testovaný. My se rozhodli tak, že očkovaní proděláme a už také očkovaný jsme a to byl náš cíl. Nechci riskovat, že na cestě se změní v některém státě situace, a co si budeme povídat, někdy jsou nařízení o uzavření hranic velmi, velmi rychlé. Nechceme řešit vstupy na památky, vstupy kamkoliv a skutečně se domnívám, že je každého věc, jestli bude bojkotovat nařízení jednotlivých zemí nebo se holt, jako my, podřídí. Podřídili jsme se nařízením ne jen našich politiků, ale bohužel, nařízení zemí kolem nás. Mohu se vzpírat, mohu nadávat, mohu zjišťovat, mohu se dotazovat, mohu kličkovat a plížit se přes hranice, ale to je tak vše co mohu.

  P5156448

  Mohu zůstat doma a nikam nejet, mohu být někde v přírodě, kde nejsou potřeba testy, mohu stát někde na parkovišti, kde testy nikdo nepožaduje, mohu stát u přátel, kteří se spolehnou na to, že jsme zdravý, ale rozhodně nechceme riskovat kontrolu policie, která má možnost nás v zahraničí zkontrolovat.

  P5156454

  Jistě, můžeme tvrdit, že už jsme třeba ve Španělsku měsíc, dva a testy z domova jsme už dávno zahodili, ale upřímně řečeno, nám se nechce kličkovat, vymýšlet si historky a být v permanentních obavách, kdy nás někdo zkontroluje. Osobně se domnívám, že na hranicích nebudou kontroly, nikdo nebude při přechodu požadovat předložení testů nebo očkovacích průkazů, ale pokud bude povinnost pro vstup do té které země očkování nebo test, tak bude muset být při kontrole policii k dispozici.

  P5156440

  Zkrátka, domnívám se, že pokud bude mít jakákoliv země nějakou podmínku pro vstup, tak naše povinnost bude požadovaný dokument při namátkové kontrole předložit. Tečka. Byla by jen škoda, obrovská škoda, přijít kvůli tomu o přátelství jen pro to že druzí mají na tento problém jiný názor. To, že se můžeme nakazit víme, to, že můžeme být přenašeči víme, jen bychom mohli a měli mít slabší průběh nemoci a o to vlastně podle nás jde.

  P5156449

  Abychom zbytečně neplnili JIP ať už v cizině nebo v doma, abychom nezabírali místo daleko potřebnějším a abychom to opravdy odnesli jen s tou nudlí u nosu a s hrncem horkého čaje tak jako jsme byli doposavad zvyklí.  

  P5156450

  Tím bych asi ukončila toto téma, téma, které hýbe celou společností a které musí každý sám pro sebe vyhodnotit, aniž by ho okolí odsoudilo.

   P5156456

  Přeji všem krásné dny.

   P5156466

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ