int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 12.09.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

a toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Pedreňa - Kantábrie - Španělsko

  12.11.2020

  Odjíždíme z města ančoviček, Santoňa, dál podél moře a dalším naším cílovým městem je Santander.

  Pb123878

  Stále jedeme po malých okreskách, které jsou na velmi slušné úrovni. Mohu jen doporučit.

  Pb123879

  Mohu s klidným svědomím doporučit celou tuto oblast, která nás uchvátila.

  Pb123881

  Jedním slovem, je to tu vskutku krásné.

  Pb123848

  Nevím, jak to dělají a nevím za co pořídili všichni tak krásné domy, ale opravdu to tu je moc hezké.

  Pb123854

  Zkrátka, nevím, co dříve fotit, jaký dům vyfotit, protože je jeden hezčí než druhý. 

  Přesto, že tu není nijak valně velký průmysl, ten se soustředí jen ve velkých městech, tak tady je to jednoznačně velmi bohatý kraj. Jistě, vidíme na pastvinách hodně krav, ovcí a sem tam i koně, ale většinou jsou na pastvinách malý stáda, řekněme do deseti kusů.

  Pár velkých kravínů, ale ty jsou spíše výjimkou, jinak jsou to veskrze ryzí malý chovy. Je ohromná škoda, že většinou všichni cestovatelé prolétnou Španělskem rovnou na jih nebo se soustředí na pobřežní oblasti u Středozemního moře, protože tady je tak krásně, a přitom to tady málokdo zná a málokdo si to tu projel. Ovšem, co musí být překrásné je alespoň kousek jít po Svatojakubské poutní cestě.

  Včera jsme si pustili film o putování čtyř lidí, kteří se neznali, jeden je z Irska, další z Holandska, z Ameriky a Kanaďanka a na této cestě se náhodně sešli, spřátelili, a nakonec společně došli až do Santiaga de Kompostela. Parádní film, který ukazuje to nejkrásnější z cesty, jak se žije na takové cestě, spí v společných poutních ubytovnách a tak podobně. Zkrátka, kdo byl měl zájem, tak se dá film zdarma stáhnout na Uložto.cz, jmenuje se Pouť – The way a nebo tady je přímo odkaz. https://uloz.to/file/yOvtaeIECPcr/pout-the-way-2010-cz-avi.  Pokud by někoho toto jen trochu zajímalo, je to pro přiblížení takové pouti skvělý film.

   

  Co je na této oblasti taky pěkné, je spousta servisních míst s vodou. Nejen že se můžeme pohodlně zabavit odpadní vody a toalety, ale ještě si mžeme napustit do nádrže skvělou čerstvou vodu.

  Zdenda vždy propláchne odpadní nádrže, máme dvě, vypustí vodu z pitné nádrže a natankuje čerstvou.

  A u jedné takové čistící stanice jsme si na příjemném parkovišti stoupli poněkud stranou, Flíčka natočili tak, abychom měli soukromí a výhled jen na pastviny a ogrilovali si ryby. Dobrota.

  Není nic lepšího než čerstvě ulovená ryba na grilu. Uvařila jsem pár brambor, udělala salát a než se uvařily brambory, tak Zdenda má ugrilováno.

  Nechtěli jsme zbytečně provokovat velkým stolem, a tak nám i tentokrát posloužil malý stolek. Proč ne. Hlavně, že můžeme sedět venku, na sluníčku a vychutnávat si rybičku na šafránu s trochou kmínu.

  Stojíme vlastně naproti Santanderu a zítra bychom měli do něj dojet, ale ještě nejsme rozhodnutý, jestli do města půjdeme.

  Hlavně, je veliké, skoro 200 tisíc, a to je na můj vkus hodně. Problém je, že historické centrum vyhořelo a nová výstavba je nová výstavba a ta už mě na prohlídku tolik neláká.

  Jediné, co by bylo asi určitě zajímavé je starobylá katedrála, ale asi, možná si město klasicky jen projedeme a pomalu pojedeme dál.

  Hlavně, potřebujeme někam na internet, protože už několik dnů jsem nevkládala do stránek a čím více se mi dni nahromadí, tím to pak bude náročnější.

  Video z dnešního dne, klikni na modrý odkaz. 

   Dnešní trasa je: 36 km 

   

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ