int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Albacete - Kastilie - La Manchy - Španělsko

  6.4.2021

  Dálková trasa je před námi, Albacete v dáli a moře už necháváme za námi.

  P4064484

  Tak, loučení smutné, ale jak se říká, vše jednou skončí, aby mohlo přijít něco nového. Jedeme vnitrozemím směr sever.

  P4064487

  Tentokrát bereme za vděk dálnicí, která nám cestu maličko usnadní, ale stejně nás navigace občas šoupla do nějakého městečka, ale s tím bylo počítáno. Přeci jenom nechceme prolítnout zajímavý kousek Španělska a celou cestu strávit na dálnici.

  P4064496

  To by podle našeho soudu byla velká škoda a zase, čas nás ještě tolik netlačí, tak si jedeme v pohodovém módu. Všude kolem nás jsou ohromné sady ovocných stromů, a jak je vidět, tak za chvíli se budou sklízet broskvičky.

  P4064491

  Stromky jsou obalené plody a zcela evidentně i na tom úhoru, který tu všude kolem je se jim daří.

  P4064493

  Ale vše je zavlažováno, voda, voda, voda, bez té by tu nic nevyrostlo. Zavlažuje se mladé obilí, brambory, vinná réva, které tu jsou nedozírné sady, spousta vinné révy je pod hustou látkou, jakési sítě, aby se tolik nevysušovaly jak plody, tak rostliny. 

  P4064517

  Je to tu skutečně ohromná zásobárna veškeré zeleniny a ovoce pro celou Evropu. Všude kolem jsou obrovské sklady na získané plodiny a už jen vidíme odjíždějící naložené kamiony. Potřebuji také nakoupit a protože vím, že je pro mnohé neznámý systém semaforů v LIDL, tak takto to vypadá.

  P4064513

  Když je v prodejně lidí víc než je předepsaný počet, rozsvítí se červené světlo a nikdo nesmí dovnitř. Už několikrát se nám stalo, že jsme skutečně čekali ve frontě na zelenou. 

  P4064508

  Takovéto semafory jsou po celém Španělsku včetně ostrovů od minulého roku. Všechny prodejny LIDL je mají a mě jen udivuje, že to není i u nás, je to škoda, protože se tak zamezí velké koncentraci nakupujících uvnitř prodejny a je klid.

   P4064502

  Nádherná krajina je všude kolem nás a cesta je naprosto úžasná. Večer by mohli přijet kolegové Roman s Pavlou, se kterými jsme tu už pár dnů strávili. Přiletí jim dcerka s přítelem a oni je jedou vyzvednout. Tak uvidíme, jestli přijedou.

  P4064495

  Nakonec se ozvali a jedou za námi do Albacete, což je moc fajn. Zase budeme mít jeden společný večer. Roman se snaží zprovoznit Zdendovu diagnostiku, aby mohl zjistit, co se děje s motorem, ale jak to vypadá, bude to mnohem tvrdší oříšek, ale půjčil nám svoji diagnostiku a jak to vypadá, žádnou vážnou závadu jsme neměli.

  P4064541

  Nahlášené poruchy jsou vyloženě nepodstatné a po jejich vymazání kontrolka zhasla a je klid. Jedna z poruch byla závada na předních dveří, které máme na pevno připevněné a nechodíme jimi, no a to bylo vyhodnoceno jako že dveře jsou rozbité a takové podobné drobnosti.

  Gopr0222

  Tak to vypadá, že se postupně vše umoudřilo, teda kromě mého kola, které se umoudřit i při nejlepší vůli nemůže.

  Gopr0218

  Ale závada už nesvítí a Zdendu neznervózňuje, čerpadlo si taky dalo říct, a tak to vypadá, že je vše v pořádku a jen tiše doufám, že to tak do našeho návratu zůstane.

   Img_1072

  Poseděli jsme mezi auty, ugrilovali něco málo naloženého kuřátky, vypili nějaké vínko a pivko, ošetřili roztrženou nohu a šli jsme spát v jednu hodinu. Vstávání bude hodně bolavé.

   Dnešní trasa je:

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ