int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

 do 12.09.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

a toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Catalayud - Aragonie - Španělsko

  9.4.2021

  Opouštíme Moline de Aragon a míříme do městečka Catalayud, kde bychom měli mít stání pro obytná auta, a dokonce opět s výlevkou a vodou zdarma.

  Počasí se nám drobet zhoršilo a vypadá to, že začne každou chvíli pršet. Hlavně, oproti jihu se výrazně ochladilo, a tak si večer a v noci přitápíme. 10 °C není žádná sláva, a tak holt topíme.

  P4095035

  Ostatně, od toho to topení máme a jak já říkám, nejsem lední medvěd. Boční silničky jsou skvělé, ale jen mě udivilo, že i na silnicích kde je poměrně slušný provoz, je absence parkovišť, kde by si člověk uvařil oběd.

  Už je poměrně dlouho po obědě a stále jsme neměli kliku, a tak nakonec zajíždíme do městečka vedle silnice v naději, že nějaké parkoviště tam snad někde bude a my nepojedeme dál hladový.

  Našli jsme uprostřed vesnice u dětského hřiště. Ovšem je čas siesty, a tak to tu vypadá jako po vymření. Nakonec jsme uviděli dva chlapíky u auta, což je jasnou známkou toho, že tu asi někdo opravdu žije.

   

  Dneska se nám ohlásili kolegové, kteří jedou obytkou stejným směrem jako my, a tak to vypadá na večerní setkání.

   

  Město Catalayud má opravdu velmi pěkné parkoviště pro nás s výlevkou a vodou, jak jsem psala vše zdarma. Je tu stání pro několik aut, ale jen na 48 hodin. Tak, není problém. Kolegové přijeli, a tak jsme seděli hluboko po půlnoci a povídali.

   

  Ale mám špatnou zprávu. Kolegové Roman s Pavlou, s kterými jsme strávila dva dny, bohužel neprojeli hranice do Francie. Zkoušeli to na několika přechodech a všude je vojsko na francouzské straně a nemilosrdně vrací cestující bez testů. Nakonec se museli vrátit až do Barcelony a nechat si udělat testy. Cena na osobu 95 eur s příplatkem 30 eur za výsledek do 30 hodin.

  Je sobota, a tak si asi nedělní práci nechali zaplatit, nebo já nevím proč platba navíc, ale stejně je to hromada peněz.  My bychom měli projíždět hranice za tři dny, tak jsem na to zvědavá. Pojedeme maličkým přechodem jako přátelé Zdeněk s Alenkou, tak jsem na to zvědavá. Budeme projíždět za ranního kuropění horským přechodem.

  Nejlépe by bylo, kdyby silně pršelo, byla mlha, sněžilo, lítaly blesky, hromy se rozléhaly po kopcích, a tak vůbec. Na tomto přechodu nemají celníci žádnou hraniční stavbu, kam by se mohli případně skovat nebo si dát ducku.  Přemýšlím, že bych si měla rychle přečíst Krále Šumavy a nabrat inspiraci.

  video pro dnešní den klikni na tento odkaz

  Dnešní trasa je: 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ