int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násint(1)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • rozhledna Gehreberturm - Bádensko - Württenbersko - Německo

  16.7.2021

  Zprávy z oblasti Porýní jsou příšerné. Máme velmi slabé připojení z penzionu kus od nás a tak občas zachytíme co se děje ve vedlejší spolkové zemi kus nad námi. Ano, prší tady permanentně a jak víme, tak je to v celém Německu. Tolik vody během pár dnů nespadlo už mnoho let a je nám ohromně líto lidí, kteří s povodněmi bojují. Sama jsem byla zasažená povodněmi v roce 2002, kdy jsme v bytě měli s dětmi týden Vltavu 20 cm pod stropem, ale to je už dávná minulost a přesto, když mě v noci vzbudil velmi silný déšť, který bušil do střechy, okamžitě mi proběhlo v hlavě, jestli náhodou nestojíme u nějaké řeky. I po skoro 20 letech mě vyděsil extrémně silný déšť a ihned jsem byla v pohotovosti.

   P7167995

  Včera jsme byli uvězněný v autě, pršelo bez přestání celý den. Déšť se střídal s průtrží mračen a ohromné spousty vody se na nás valily celý den. Kola máme sundaná z nosiče, venku připevněná k autu a připravená na okamžitý start, ale bohužel. Dneska jsme věděli, že kolem druhé hodiny by se mělo vyjasnit, zhruba do čtyřech hodin.

  P7168005

  Máme tedy dvě až tři hodiny na výjezd na rozhlednu, která je kousek nad námi. Opět to bude usmolených 20 km, ale aspoň něco. Zatím marně čekáme na vyjasnění, protože v dalším plánu v této oblasti je výlet do Friedrichsháfen, podívat se na Zeppelin,

  P7168021

  projet si zase kousek pobřeží Bodamského jezera, konečně se v něm vykoupat a obloukem se vrátit zpět.

  P7168007

  Pak se opět o pár kilometrů přesuneme někam nad Kostnici. Tolik plány, ale dneska jsme vyjeli skutečně před půl druhou, předpověď se maličko posunula a nebe se roztrhalo už po jedné.

  P7168019

  Ujíždíme na vyhlídku Gehreberturm nad městečkem Markdorf. Jedeme stále do kopce, a tak maličko, ale jen maličko vzpomínám na doby minulé, kdy jsem měla na řídítkách kouzelnou plynovou páčku, která mě dokázala vyvézt kamkoliv.

  P7168012

  Teď musím hodně šlapat a při prudkém stoupání vidím, jak jsem slaboučká. Vyhlídka je skutečně hodně, hodně vysoko, což je správné, a tak to má být.

  P7168016

  Bodamské jezero je v dáli a samozřejmě, když je správné počasí, okamžitě vyráží výletní vzducholoď Zeppelin na svou pouť napříč Bodamským jezerem.

   P7168002

  Ještě jsme sjeli do Markdorfu. Jednak si ho chceme prohlédnout, ale hlavně, už nemáme chleba na snídani.

  P7168030

  Markdorf má maličké staré město, které je, jak jinak, moc hezké, ale je to jen pár hrázděných domů, a tak prohlídku máme velmi rychle za sebou.

  P7168034

  V Aldi jsme koupili chleba, na večer pivko a vínko a jedeme zpět. Jedeme jako o závod. Máme to domů nějaký 4 km a za námi se žene obrovský temný dešťový mrak.

  P7168037

  Je jasné, že pokud mu neujedeme, jsme během chviličky kompletně mokrý, protože tady normálně neprší, tady rovnou leje jako konve.  

  P7168036

  Pět minut po příjezdu nás mrak dohnal, jen tak tak jsme stihli uklidit to nejdůležitější a kola dával Zdenda pod plachtu už v dešti.

  P7168040

  Tak sláva. Zvládli jsme to!

  Včera jsem se zmiňovala o švábské kuchyni a já jsem hned jeden recept použila.

  Eintopf – neboli jídlo z jednoho hrnce

  Eintopf „jeden hrnec“ se skládá většinou z velkého množství surovin a má velmi hustou konzistenci. V Německu existuje mnoho regionálních receptů této husté polévky.

  Největší slávu eintopf zažíval během války, při nedostatku potravin, kdy se se vařilo, co dům dal, a vznikalo velké množství zajímavých variant. Často se eintopf vařil v chudých rodinách, ale i při nedostatku času při žních, když bylo velké praní a tak podobně.

  P7147977

  Mám ráda hrách, hrášek ve všech možných úpravách včetně hrachové kaše a luštěni jako takové, a tak první volba uvařit švábský recept padla na

  Selský eintopf

   Klobása + špek + mrkev + celer + hrách nebo čočka + cibule + česnek + brambory + olej + hovězí vývar nebo něco podobného (Masox nemusí urazit) + sůl, pepř a maličko mouky na zahuštění.

   P7147968

  Klobásu nakrájíme na tenká kolečka, cibuli na půlkolečka, mrkev na kolečka, celer na proužky a česnek na plátky.

  P7147970

  To vše osmažíme, zaprášíme trochou mouky jakoby na jíšku, ale decentně, osmahneme a zalijeme vodou. Brambory nakrájíme na kostičky a s hrachem vložíme do polévky, ochutíme a vaříme.

  P7147972

  Pokud máme suchý hrách, namočíme ho na pár hodin, propláchneme a vložíme k bramborům. Já měla předvařený, ještě z domova a byl skvělý.

  P7147973

  Použila bych zmražený hrášek, eintopf by byl mnohem jemnější. Čočku bych asi také vložila do polévky už pár hodin namočenou.

  P7147976

  Je to o tom, co komu chutná a jak jsem pochopila, nápaditosti se v tomto případě meze nekladou.  V papiňáku hotové za cca 10 min.

  Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa, klikni zde. 

Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ