int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 18.02.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násint(2)

Hledej v kalendáři podle dnů měsíců a roků

 • Alzejur - Algavre - Portugalsko

  30.1.2021

  Pomalu jsme se propracovali do oblasti Algavre. Jen pro představu, projeli jsme oblast Minho,

  Images

  pobřežní oblast Porto, následovla Beira, pak Estremadura, Lisabon a okolí, Alentejo a teď se konečně dostáváme na jih Portugalska do Algarve.

  „Lákavé pobřeží Algavre je proslulé nádhernými útesy, zlatými plážemi, malými útulnými zátokami a písčitými ostrovy, tak to vše je Algavre.“

  V předtuše problémům s parkováním mají kluci připraveno na dnešní večer několik variant parkovišť.

  Takže nemáme jen plán A a rezervní plán B, ale i plán C a D, ale asi vše bude málo.

  P1302058

  Všechna místa na parkování, která jsou doporučení na Park4nichht a kde i podle Googlu map stojí obytné vozy, tak teď jsou všude, úplně všude nové zákazové značky.

  Jak tak koukáme, tak nejen značky, ale matičky, které je drží jsou fungl nové.

  P1302116_2

  Odhaduji stáří na maximálně pár týdnů. Nikde, absolutně nikde se nedá stát.

  P1302124_2

  Nakonec jsme zaparkovali na skvělém místě u říčky. Uvařili klasickou odpolední kávičku a probíráme, jaká je to šílená situace a co z toho plyne a bude plynout pro cestovatele.

  P1302123_2

  Celé Portugalsko si můžeme místo na stání vyloženě vybírat a až tady, v Algarve, jsou na každém myslitelném místě zákazy stání, zákazy vjezdu a tak podobně. Uklidili jsme židličky a uklidili jsme sami sebe a chystáme se na večer.

  P1302125

  Jenže, během pár minut po uklizení všeho a všech přijel gardista na čtyřkolce a další v autě a velmi striktně nám bylo sděleno, že tady stát nemůžeme a posílá nás do kempů.

  Pořád dokola opakuje, no parking, ale protože víme, že s policií se nediskutuje, tak se omlouváme a během pár minut jedeme dál.

  Kousek od nás je oficiální stání pro obytná auta. Je to na velkém parkovišti za InterMarché, kam teda dojíždíme, ovšem nová značka povoluje stání jen do 8 hodin večer. Takže zase špatně. Stát na noc vyloženě v zákazu je ohromné riziko. Poslední možné místo je u fotbalového stadionu za městem.

  P1302129

  Stojíme úplně stranou, odnikud nejsme vidět, a ještě se schováváme do rohu, abychom opravdu nebyli vidět a abychom opravdu nepřekáželi. Zkrátka snažíme se být neviditelný.

  P1302128

  Je to šílený, tolik parkovišť úplně prázdných, absolutní minimum turistů a stejně je to tu nově osázené značkami se zákazy. Jen je s podivem, že tu obytkářům dovolili dýchat ten jejich vzácný vzduch. No, jsme hodně překvapený, naštvaný, znechucený a rozčarovaný.

  P1302115_2

  V Algarve nám pšenka nepokvete, a to že teda vůbec. Doufáme, že se v klidu vyspíme a ráno pojedeme dál.

  P1302136_2

  Chceme jet do cípu k majáku Sao Vicente, Lagos a pokud by to jen trochu šlo, máme v plánu sundat kola a pobřeží si projet na kolech. Ale to musíme někde bezpečně zaparkovat.

   Video pro dnešní den, klikni na tento odkaz. 

  Dnešní trasa je: 

« Předchozí | Další »

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ