int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 30.09.2024

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo nás2023 Finance na cestách - úvod


Jo jo, peníze, důchod a cestování. Věčné téma, které je strašně těžké uchopit, je strašně těžké poradit a už vůbec neexistuje žádný návod, jak na to. Jak jenom s důchodem cestovat, jestli si ponechat nějaké zázemí, jestli prodat vše co mám, koupit auto, odjet a žít jen z důchodu.

Img_20230725_135808

To jsou otázky, na které spousta lidí hledá odpovědi a nejsou to jen čerstvý důchodci nebo ti, kteří se aktuálně do důchodu chystají. I mnohem mladší, kteří splnili svoji povinnost vůči dětem a cítí, že by to chtělo změnu, že by bylo fajn celou zimu trávit někde na jihu, v teple, a mají možnost si takovou myšlenku uskutečnit.  

 Img_20230602_123709

Nedávno, je to pár dnů nás navštívil budoucí kolega, který měl sepsanou A4 dotazy jak a co udělat, aby mohl jezdit po Evropě tak jako my, aby mohl projet Evropu křížem krážem a nedostal se do problémů, myšleno finančně, a protože už jsme zase obdrželi několik velmi podobných dotazů, pokusím se na ně odpovědět, pokusím se třeba někomu otevřít oči anebo jen se pokusím tady sepsat pár našich zkušeností, možná jen k zamyšlení.

 Img_20230713_105950

O všem, co zde teď napíšu, o všech tématech, které se stále přetřásají jsem už na stránkách psala ať už v cestopise, nebo v deníčku, ale chápu, je toho už hodně a prokousat se tím, začíná být nad lidské síly. Však taky naše stránky neměly být pro širokou veřejnost, pro kolegy cestovatele nebo pro lidi, kteří se naučili s námi a skrze naše stránky poznávat země, kam se sami nepodívají. Prapůvodně jsme začali psát a vkládat informace jen kvůli tomu, abychom měli nějakou každodenní náplň, povinnost a hlavně, abychom si sami pro sebe do budoucna uchovali vzpomínky, abychom až budeme mít čas, chuť a náladu, až budeme starý tak abychom se skrze stránky mohli podívat, kde všude jsme byli, co jsme tam viděli a přečíst si, co se nám tam líbilo, co nás zaujalo a tak podobně. Pane, to bylo slávy, když jsme na stránkách měli první stovku návštěvníků, a to jsme předpokládali, že to jsou všechno návštěvy kamarádů, rodiny a přátel.

Snimek-obrazovky-2023-08-07-125031

A když jsme se přehoupli přes první tisícovku, nevěřili jsme vlastním očím. Stále a pořád nás udivuje, že to naše psaní vůbec někoho zajímá, ale asi ano, a hlavně díky návštěvní knize víme, že opravdu jsou lidé, kteří se na nás nějak napojili a působí jim radost, že si mohou něco málo z toho našeho cestování užít s námi. Ať už díky fotkám anebo díky mému chatrnému popisu místa v cestopise. Ale to jsem odbočila.

 Pa120188

První, co si musíme ujasnit je, jak chceme vlastně cestovat, dál, čím chceme cestovat a  pak a nakonec jsou na prvním místě a to vždy finance. V posledním cestopisu, kdy jsme se loučili s našimi čtenáři jsem téma financí nakousla, napsala jsem, že se k tomuto vrátím a jak už mi bylo několikrát připomenuto, už jsme v slíbeném rozvinutí otázky finance na cestách  nepokračovala a jak jsem pochopila, je to téma, které zajímá víc, než která místa navštívit, kam se podívat a čím cestovat.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ