int(1)

Zaujalo nás...

NAŠE AKT. POZICE

             do 07.12.2023

klikni na modrý odkaz níže pro plné funkce nutný účet u GOOGLE a přihlášení

smile

Tady jsme dnes 

 toto vidíme okolo násEstonsko RMK - léto 2016

Rádi bychom dali všem, kdo má zájem, tip na Estonsko a systém málo známých parkovišť RMK.Jelikož a protože se situace v okolních státech tak nějak trochu přiostřuje a díky lidem, kteří nově přicházejí do Evropy a nechovají se zrovna podle našich měřítek slušnosti, začíná být pro mnoho cestovatelů obtížné cestovat po Řecku, Itálii, Francii a podobných tradičních destinacích.


Domnívám se, že spousta cestovatelů bude čím dál tím častěji přemýšlet o jednak pobaltských republikách a spousta z nich se vydá do poměrně bezpečného Ruska, kde je sice problém se zařízením víz na pobyt, ale jinak nafta za 14,- Kč nám skvěle zlevní celé putování. Dále je tu pohodové Maďarsko, přírodou krásné Rumunsko a příjemné Bulharsko. V minulém roce, v létě, bylo v našem plánu objet pobaltské republiky podél pobřeží. Start byl ve městě Narva, a přestože jsme měli průvodce, v každém městě, kde jsme se zastavili, jsme hledali info-centrum a pobrali místní mapy daného regionu. Jedna z map byla i mapa stanovišť RMK.

Vůbec jsme netušili, co to je a tak jsme to jednoduše zkusili a na takové místo zajeli. Všechna stanoviště jsou nějak výjimečná. Krásné pláže, jezera, hezké lesy, vyhlídky do dáli v Estonsku velmi vzácné, zkrátka, skoro každé stanoviště je něčím zajímavé, krásné. Už jen i tím, že skoro všude jsou grilovací místa s nachystaným dřevem a zastřešeným altánem. My jsme měli štěstí, že všechna místa, která jsme navštívili, byla skvělá.

Zprávy z cest 2015 a 2016 a Fotogalerie EstonskoSystém parkovišť RMK je úžasná estonská záležitost. Křížem krážem celým Estonskem vedou dvě hlavní turistické a cyklistické trasy, které jsou většinou perfektně zajištěné. Grilovací místa, pěkně uklizeno. Toalety jsou většinou suché, ale paní uklízečka jednou až dvakrát týdně přijede, umyje a vydezinfikuje toaletu, nandá nové toaletní papíry, zamete uvnitř a cestičku ke kadibudce a během chvíle odjíždí a my máme opět čisto.

Pak přijedou zaměstnanci parku se zásobou nového dřeva pro nás na grilování. Suprová záležitost. Máme tu čisto, máme spoustu dřeva a máme v lednici šašlik. 

https://www.rmk.ee/ 

Pokud si dáme trochu práce, na stránkách RMK se dá velmi skvěle specifikovat náš požadavek, jestli chceme trasu na kolo nebo jen pěší turistickou trasu a můžeme se rovnou podívat, jednak na mapku, kudy nás trasa povede a hlavně na odpočinková místa. Spousta míst je podél moře a jsou to i ideální místa pro nás, s karavanem nebo bydlíkem.

Dvě hlavní trasy vedou vlastně téměř celým územím Estonska a každý si může vybrat podle svého přání. Na stránkách RMK je u každého stanoviště, místa na kempování i fotogalerie místa s popisem, co nás tam čeká a nemine. Kolik je tam grilů, jestli je tam toaleta a kolik je zastřešených altánů. Hlavně, GPS pozice a aktivní Google mapa. 

https://www.googl...Dk_KYXCTqw 

Přestože jsou prázdniny, tak na podle nás jednom z nejhezčích parkovišť, která jsme viděli, na Nově, jsme opět dneska osiřeli.

Nikde nikdo není. Všichni, co se tu promítli a zdrželi se aspoň na jeden večer, byli samí Estonci, velmi milý, příjemný. 

https://www.googl...vpn51sCiuY 

Už minulý rok jsme byli na několika stanovištích RMK a mohu zodpovědně prohlásit, skvělé. Co je také nesmírně důležité při tom našem putování, je cena místních potravin. Mají tu hlavně námi oblíbený Maxim, kde je vše a za totožné ceny jako u nás. Veliký výběr mléčných výrobků, spousta druhů nakládaných mas a klobás na grill, uzeniny, ovoce a zelenina ve velkém výběru, zkrátka vše jako náš nejlépe zásobený Kaufland a ještě, trochu, něco málo navíc a za velmi hezké ceny.

Vůbec nemá cenu se doma předzásobit. Jediný problém je s vodou. Není mnoho míst, kde jí doplnit, ale benzínky Stat Oil fungují dobře. Skoro všechny mají velkou nerezovou skříň, kde je kýbl na umytí skel a hlavně, kohoutek s vodou. Jen je potřeba mít svojí hadici a lze si vodu dotankovat. 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | mapa stránek | diskuzní fórum | výměna odkazů

BANAN.CZ